>
Haber Detayı
01 Ocak 2021 - Cuma 09:37 Bu haber 967 kez okundu
 
SOYLU'YU DA BU YAKIŞIRDI
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kato Jirka bölgesinde bulunan Belbuka Kalekol Üs Bölgesi Komutanlığı'ndaki askerlerle bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
SOYLU'YU DA BU YAKIŞIRDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam saatlerinde Van'a ziyaret gerçekleştirdi.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve beraberindeki heyet tarafından karşılanan Bakan Soylu, buradan helikopterle Kato Jirka bölgesinde yaklaşık 3 bin rakımda bulunan Belbuka Kalekol Üs Bölgesi Komutanlığı'na geldi.

YENİ YILA MEHMETÇİK'LE GİRDİ

Askerlerle sohbet ederek moral veren ve yeni yıllarını tebrik eden Soylu, üs bölgesindeki kuleler ve yaşam alanlarında incelemelerde bulundu.

Soylu, yeni yıla girilen ilk dakikalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak, bulundukları bölge hakkında bilgi verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ASKERLERİN YENİ YILINI KUTLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra üs bölgesinde görev yapan askerlere hitap etti.

"Özellikle sayın bakanımızın böyle bir geceyi Ankara veya İstanbul değil de sizlerle birlikte geçirmesinden duyduğum memnuniyeti özellikle ifade etmek istiyorum." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"2020 yılını geride bıraktık, şu an 2021 yılına girmiş bulunuyoruz. 2020 bizim için gerçekten çok sıkıntılı oldu. Özellikle koronavirüs sıkıntılarını yaşadık. Birçoklarımız yakınlarını kaybetti, Birçoklarımızın yakınları şu an hasta yatağında. Ölenlere Allah'tan rahmet, hasta olanlara da Rabbimden şifa diliyorum. 2021 yılını temennim odur ki inşallah sağlık sıhhat ve afiyet içerisinde yaşar ve ülkemizin de geleceği için çok daha güçlü bir yıl olarak sürdürürüz."

 

"RABBİM YAR, YARDIMCINIZ OLSUN"

Konuşmasında Mehmetçik'in bölgede özellikle terörle çok büyük bir mücadele verdiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Jandarmalarımız olarak hakikaten bu sınır boylarında bizler için hep güven kaynağı oldunuz. Bundan dolayı başta generallerimiz ve komutanlarımız olmak üzere tüm er, erbaş, uzman çavuşlarımızı, hepsini şahsım, ailem ve milletim adına tebrik ediyorum. Rabbim yar, yardımcınız olsun inşallah." diye konuştu.

 

Süleyman Soylu, yeni yıla Belbuka kalekol üs bölgesindeki askerlerle girdi #2

 

"İNŞALLAH ÇOK DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE OLARAK DEVAM EDERİZ"

Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

"2021'i bitirip 2022'ye girerken inşallah çok daha farklı bir Türkiye olarak bunu kutlar ve geleceğe çok daha güçlü bir Türkiye olarak devam ederiz diyor, hepinizi gözlerinizden öpüyorum, sizleri Allah'a emanet ediyorum. Jandarma Genel Komutanımız Arif paşa ve beraberindekileri kutluyorum, bütün emir komutanız altındaki kardeşlerimi de gözlerinden öpüyorum."

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin de "Vatanımız ve şanlı bayrağımız için burada hazırız." ifadesini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SOYLU'YU, DA, BU, YAKIŞIRDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı